Klubbhuset til Haugerud IL
Foto: Haugerud IL
Debatt

«Hvorfor bygge et milliard-prosjekt og ende opp med et dårligere aktivitetstilbud?»

DEBATT: I 2018 spratt vi champagne-korkene for planene om et nytt gigantanlegg med nye skoler, fotballbaner og hallflater skulle bygges på Haugerud i Oslo. Nå er jeg jeg sint og skuffa fordi bystyret går imot sitt eget vedtak.

Klubben vår er mer enn en klubb. Mye av tiden jobber vi faktisk med barn og ungdom som ikke er en del av idretten. Det mener vi området vårt, og resten av Groruddalen trenger, og i mange tilfeller faktisk er helt avhengig av.

To ungdommer skutt i nabolaget

Spesielt i høst fikk vi kjenne på det, da to ungdommer ble skutt ved en benk da de satt og spilte ludo. Ungdommene våre ble redde, usikre og det gikk mye rykter om så mangt. Gjerningsmannen er fortsatt ikke tatt.

Klubbens posisjon i nærmiljøet og tilknytningen vi har til ungdommen gjorde det helt naturlig at det var vår, sammen med den lokale fritidsklubben, sin oppgave å samle ungdommene til mer aktivitet og steder å være i høst, slik som ellers i året.

Det er ikke alltid like lett da vi har 1300 medlemmer, èn hallflate og et klubbhus på ve

Les videre

Logg inn for å fortsette og lese – helt gratis

Logg inn eller opprett konto for å fortsette og lese artikelen.
Du kan når som helst kjøpe et abonnement.

Denne artikkelen handler om: