Faksimile fra nettsiden til det saudiske fotballforbundet
FIFA

Klubb-VM 2023 til Saudi-Arabia: – Ingen diskusjon

Idrettspolitikk.no: På FIFAs styremøte 14. februar ble det besluttet at Saudi-Arabia får arrangere klubb-VM i desember 2023. Kilder i FIFAs styre kan bekrefte at det ikke var noen motkandidater eller diskusjoner om tildelingen.

Rett etter FIFAs styremøte (FIFA Council) 14. februar sendte fotballforbundet i Saudi-Arabia (SAFF) ut en pressemelding der de stolt kunne fortelle at de hadde fått klubb-VM i 2023 (Club World Cup).

Utvider i 2025

Turneringen foregår mellom 12. og 22. desember 2023 og Saudi-Arabia bli den sjette arrangøren siden 2000.

Klubb-VM arrangeres hvert år mellom lagene som har vunnet de regionale Champions League-turneringene og i dag består turneringen av syv lag.

På det samme FIFA-styremøtet ble det besluttet at klubb-VM fra 2025 skal bestå av 32 lag.

Artikkelen fortsetter under pressemeldingen.

Utdrag fra pressemeldingen som det saudiske forbundet sendte ut rett etter at de fikk tildelt klubb-VM i 2023.

Dette er et forslag som opprinnelig kommer fra Saudi-Arabia og som FIFA-president Gianni Infantino h

LES VIDERE MED PLUSS-ABONNEMENT
MÅNED
110 kr
Alt på idrettspolitikk.no
Abonnementet fornyes automatisk hver måned
ÅR
1000 kr
Alt på idrettspolitikk.no
Abonnementet fornyes automatisk hvert år
Denne artikkelen handler om: